Domowy teatrzyk cz.2

Polecamy » Domowy teatrzyk cz.2

Drodzy Rodzice!

Proponujemy KOLEJNE zabawy z cyklu Domowy Teatrzyk.To proste, a daje mnóstwo frajdy i zapewnia super zabawę naszym pociechom!

3. Teatrzyk paluszkowy

Do zrobienia postaci teatralnych na paluszek świetnie sprawdza się filc. Jeśli nie mamy pomysłu, możemy posiłkować się inspiracjami z sieci. Sprawdzą się też wykałaczki, słomki do picia czy sztućce, ale najlepsze będą wcześniej zebrane patyczki. Jeśli jednak nie ma możliwości wykonania postaci teatralnych na paluszek, możemy je kupić. Często do nabycia są już gotowe zestawy do odegrania konkretnej bajki.

4. Teatrzyk cieni

Rekwizytami w tej inscenizacji są przyklejone do patyczka wycięte szablony bohaterów spektaklu i latarka. Warunki, jakie muszą zostać spełnione, to ciemność w pokoju. Tłem spektaklu może być specjalnie przygotowana scena lub kawałek ściany.

5. Teatrzyk pantomima

Najprostsza w przygotowaniu forma teatrzyku. Rekwizytem jest ciało, a resztę dyktuje wyobraźnia. To forma dla raczej starszych dzieci, gdyż wymaga większego wysiłku intelektu i wyobraźni niż tradycyjne przedstawienie. Aktor odgrywa role nie używając głosu, tylko mowy ciała i gestu.

Propozycje zabaw i zdjęcia zaczerpnięte ze strony:

Poleca: Dorota Domagalska-Typa