Dzisiaj: 8Wszystkich: 190536

Dzień Dziecka - cz.II - wycieczka do Izdebnika

Wydarzenia » Dzień Dziecka - cz.II - wycieczka do Izdebnika

W środę 16 czerwca kontynuowaliśmy obchody Dnia Dziecka podczas wycieczki do Gospodarstwa Agroturystyczno-Edukacyjnego "Zwierzyniec Kopytkowo" w Izdebniku.  Na miejsce dotarliśmy zaraz po godzinie 9. Dzieci podzielone na grupy uczestniczyły w pokazie miodobrania oraz degustacji miodu na wafelku. W czasie spaceru po MINI ZOO, które znajduje się na terenie lasu,  wszystkie grupy miały okazję poszerzyć swoją wiedzę nt. zwierząt, a także je pogłaskać, pokarmić oraz poobserwować ich codzienne zwyczaje. Dzieci poznały różne gatunki zwierząt - alpaki, osiołka, daniele, świnki wietnamskie, bydło szkockie, indyjskie, owce kameruńskie, króliki miniaturki, belgijskie, szynszyle, kaczki, kury, pawia i wiele, wiele innych.....

Nasze przedszkolaki świetnie bawiły się na placach zabaw, w suchym basenie z kulkami,  w czasie gier zespołowych na trawiastym placu. Ci bardziej zmęczeni mogli wypocząć w cieniu na hamakach, a także przy kiełbasce z grilla. Zabawa była doskonała, wycieczka udana, a uśmiech nie znikał dzieciom z buziek:)

Kopytkowo polecamy jako dobre miejsce na wycieczkę rodzinną w czasie wakacji!

Tekst: Magdalena Kwinta

Zdjęcia: Ewa Jamróz, Elżbieta Wojnarowska-Pyzia, Małgorzata Tacz, Magdalena Kwinta