Dzisiaj: 3Wszystkich: 190531

Dzień Dziecka inaczej

Wydarzenia » Dzień Dziecka inaczej

Dzień Dziecka w bieżącym roku szkolnym świętowaliśmy inaczej niż zwykle.

Najpierw pojawił się gość, Pani Elżbieta Zwiech, najprawdziwszy ratownik medyczny, która pokazała dzieciom, że nie należy bać się osoby w kombinezonie, która może pojawić się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Ratownik w dobie pandemii, który wygląda inaczej, być może dla dziecka groźniej, jest osobą godną zaufania, ratującą życie. Nasi milusińscy na własne oczy mogli się o tym przekonać, gdy nasz gość ubierał się w biały kombinezon. Warsztaty z zakresu ratownictwa medycznego przebiegały pod dyktando pandemicznych zasad sanitarnych. Co prawda w grupach pojawiły się 2 misie, jeden w masce i w niebieskim kombinezonie, drugi w zwyczajnym stroju ratownika sprzed okresu pandemii, ale pozostały tylko biernymi widzami. Podczas warsztatów dzieci poznały zawartość tajemniczej torby ratownika, między innymi różnego rodzaju bandaże, szynę Kramera, aparat Ambu, kołnierz ortopedyczny oraz ich zastosowanie. Odbyły się również praktyczne ćwiczenia z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej, najpierw z wykorzystaniem sylwet serduszek, a następnie z symulatorem medycznym - fantomem. Czerwone serduszka dzieci otulały również małymi kocykami ratunkowymi, które w zależności od sytuacji ratują życie ogrzewając (kolor złoty) lub ochładzając temperaturę ciała (kolor srebrny). Dzieci utrwaliły sobie również znajomość numerów alarmowych, sposób przeprowadzenia rozmowy telefonicznej, a na zakończenie otrzymały dyplom Małego Ratownika.

W tym jakże radosnym dniu, w każdej grupie pojawiła się Pani Dyrektor, Ewa Kaczor, która po złożeniu z okazji Dnia Dziecka życzeń wręczyła naszym przedszkolakom słodycze. Przy tak ważnym święcie mogliśmy troszkę zapomnieć o zdrowym żywieniu😊.

Wzmocnieni słodkościami oraz porcją pysznych lodów udaliśmy się do wielickiej Mediateki, gdzie dzieci oglądały polski serial animowany „Wiking Tappi”. Przygody dzielnego i dobrodusznego wikinga oraz jego przyjaciela renifera Chichotka bardzo się wszystkim podobały, dlatego dzieci wybaczyły operatorowi długie oczekiwanie na bajkę związane z problemami technicznymi, a przede wszystkim zmianę oglądanego filmu. W radosnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

Tekst: Ewa Jamróz

Zdjęcia: Ewa Jamróz, Dorota Domagalska-Typa, Magdalena Kwinta