Dzisiaj: 3Wszystkich: 190531

Wydarzenia » Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku, 25 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to data powstania pierwszej pluszowej maskotki – misia Teddy. Czy nasze dzieci wyobrażają sobie życie bez ukochanego pluszaka? Tego jedynego, najmilszego, do którego można się przytulić i zapomnieć o żalach i smutkach? Pierwszy pluszowy miś powstał w 1902 roku w Stanach Zjednoczonych, a jego pierwowzorem był uratowany podczas polowania, przez prezydenta Teodora Roosvelta, mały niedźwiadek. W tym roku szkolnym, ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną dzień ten wyglądał nieco inaczej. Z uwagi na reżim sanitarny nasze dzieci nie mogły uczestniczyć w bibliotecznych zajęcia, rokrocznie organizowanych przez Panią Dorotkę Grochal. Dzieci nie mogły również przynieść swojej ukochanej maskotki do przedszkola. Nie mogliśmy jednak zapomnieć o tak ważnym dla pluszowego misia dniu. W ramach współpracy z biblioteką, w każdej grupie odbyły się różnorodne zabawy, które opracowała Pani Dorotka oraz przygotowały nauczycielki.Dzieci poznawały historię pierwszego pluszowego misia, różne ciekawostki o misiach, rozpoznawały znane bajkowe misie, uczestniczyły w teatrzykach z misiem w roli głównej, różnych zabawach ruchowo – muzycznych, tanecznych, słuchały wierszy i piosenek o misiach, oglądały filmiki o niedźwiedziach z różnych stron świata. A zdobytą wiedzą mogły się wykazać podczas quizu zorganizowanego w zespołach. Na zakończenie w każdej z grup powstały wspaniałe misie!  Ekomisie wykonane z gazet, plasteliny, liści, żołędzi, misie wykonane z rolki po papierze toaletowym i gotowych elementów wyciętych z kolorowego papieru, misie wyklejane kulkami z bibuły, plasteliny, wydzieranką z kolorowego papieru itp. Każdy przedszkolak był dumny ze swojego misia! Dzień minął wesoło, a po powrocie do domu można już było przytulić się do swojego najukochańszego misia i opowiedzieć mu, co działo się w przedszkolu.

Tekst: Ewa Jamróz

Zdjęcia: Ewa Jamróz, Ewa Chlebda, Elżbieta Wojnarowska – Pyzia, Małgorzata Tracz