Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Wydarzenia » Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Tradycyjnie, jak co roku święto pluszowego misia obchodziliśmy w bibliotece, gdzie Pani Dorota Grochal przygotowała dla naszych przedszkolaków szereg niespodzianek. Każde dziecko w tym dniu przyszło do przedszkola ze swoją najukochańszą maskotką. I tak, różnego rodzaju pluszaki - misie, pieski, kotki, ba, nawet dzięcioł Dominik i kolorowa ośmiornica wspólnie z dziećmi powędrowali do pobliskiej biblioteki, gdzie każda z grup wzięła udział w różnorodnych zabawach zorganizowanych przez Panią Dorotkę. Między innymi dzieci miały możliwość poznania różnorodnych bajek, w których bohaterami były oczywiście misie, np. o niedźwiedziu i lisicy, czy o niedźwiadku koala ze zbioru bajek o misiach z czterech stron świata. Nasi milusińscy rozpoznawali również misie z różnych bajek, kolorowali sylwetkę misia koala, układali puzzle z bajki „Troskliwe misie” oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Czas spędzony w bibliotece ze swoimi ulubionymi przytulankami był świetną i niezapomnianą zabawą. Pani Dorotce Grochal dziękujemy za zorganizowanie zajęć dla naszych przedszkolaków.

Tekst: Ewa Jamróz

Zdjęcia: Ewa Jamróz, Małgorzata Tracz