Flaga Polski kreatywnie

Polecamy » Flaga Polski kreatywnie

Święta majowe tuż-tuż. 1 maja- Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja - Święto Konstytucji 3-go Maja, więc trzeba flagi wywiesić, a może dopiero zrobić? Mała lekcja patriotyzmu połączona z zabawą manualną.

Zapraszamy na stronę internetową, gdzie znajdziecie Państwo kilka prostych pomysłów na wykonanie takiej kreatywnej naszej narodowej flagi:

Na pewno spodoba się Waszym dzieciomJ.

KREATYWNE POMYSŁY NA WYKONANIE FLAGI NARODOWEJ

● Falująca flaga z rolek po papierze toaletowym

●Flaga z nakrętek po butelkach

● Flaga z liczmanów

● Flaga z pinezek

Potrzebne będą:

a) rolka po papierze toaletowym, biała i czerwona taśma izolacyjna, nożyczki;

b) białe i czerwone patyczki kreatywne lub nakrętki po butelkach, kolorowa kartka z bloku technicznego, klej lub dwustronna taśma samoprzylepna;

c) białe i czerwone pinezki, tablica korkowa;

Jak widzicie, wykonanie każdego z tych pomysłów jest bardzo proste, ale za to bardzo rozwija kreatywność dzieci i daje możliwość do porozmawiania o naszych narodowych symbolach i świętach. W projekcie z patyczkami kreatywnymi można podkleić każdy z nich dwustronną taśmą samoprzylepną.

● Flaga – zabawa biało-czerwonym ryżem

Nadal bawimy się biało – czerwonymi barwami. Tym razem jest to zabawa sensoryczna – przesypywanie ryżu. Wykonamy ozdobne buteleczki z kolorowym ryżem, w barwach polskiej flagi narodowej. Prawda, że fajny pomysł?

Potrzebne będą:

-ryż

-mała butelka

-czerwony barwnik spożywczy lub czerwona bibuła

-łyżeczka

-lejek

Dzieci uwielbiają tego typu zabawę. Buzie im się od razu uśmiechają, gdy tylko zobaczą, co na nich czeka. Wcześniej barwimy połowę ryżu na czerwono. Trzeba napełnić butelkę czerwonym ryżem na dole, a na górze białym. To niesamowicie stymulująca zabawa i  dostarcza naszym pociechom wielu bodźców dotykowych. Jeżeli nie ma barwników do farbowania ryżu, można użyć bibuły, wystarczy kawałki wrzucić do wody.

●Mała FLAGA na 1, 2 i 3 maja

Proponujemy wykonać malutkie flagi państwowe, które będzie można umieścić w dowolnym miejscu naszego domu, albo ofiarować komuś.

Poleca: Dorota Domagalska-Typa