Gotowość dziecka do wejścia w rolę ucznia

Polecamy » Gotowość dziecka do wejścia w rolę ucznia

SZANOWNI RODZICE

W ostatnich dniach w ramach organizowanej w naszym przedszkolu „Szkoły dla rodziców i wychowawców” odbyło się szkolenie prowadzone przez p. psycholog Katarzynę Wilk. Tematem spotkania była gotowość dziecka do podjęcia nauki w szkole. Obecni zapoznali się z jej pełną definicją oraz, że GOTOWOŚCI DZIECKA DO WEJŚCIA W ROLĘ UCZNIA sprzyja :

- wiara w siebie (poczucie panowania nad własnym ciałem, zachowaniem, zaufanie do własnych możliwości)

- ciekawość ( przekonanie, że zdobywanie informacji jest czymś pozytywnym i daje zadowolenie)

- intencjonalność ( chęć i zdolność wpływania na przebieg wydarzeń)

- samokontrola ( kontrolowanie swoich poczynań, stanów psychicznych adekwatnie do swojego wieku)

- umiejętności społeczne ( porozumiewanie się i współdziałanie)

Prowadząca szkolenie zwróciła także uwagę na umiejętności jakie powinno mieć dziecko rozpoczynające naukę w szkole. Na zakończenie zachęciła do wnikliwej obserwacji przedszkolaków, ułatwią ją proponowane przez p. psycholog ćwiczenia jak także pomogą przygotować najmłodszych do realizacji obowiązku szkolnego. Znajdują się na zamieszczonej prezentacji, którą polecamy Państwa uwadze!