Jak Marysia mała słonko złapać chciała

Wydarzenia » Jak Marysia mała słonko złapać chciała

23 października 2019r. nasze przedszkole gościło aktorów Studia teatralnego „Skrzat” z Krakowa, którzy zaprezentowali naszym małym widzom przedstawienie pt” Jak Marysia mała słonko złapać chciała”. Tytułowa bohaterka chciała pochwycić słoneczko, które to raz po raz jej się chowało. W poszukiwaniach pomagał Marysi ptaszek- czyżyk mówiąc jej, by udała się do szewca, który sprzeda jej siedmiomilowe buty. Podczas swoich dalszych poszukiwań napotkała zbójnika, przed którym zdołała jednak uciec. Nie pomógł jej również kot, który chciał dać dziewczynce „konia wiatronogiego”w zamian za jej magiczne buty. Konia jednak nieoczekiwanie spłoszył duch „ chmurami władający”. A jako, że dobro zawsze zwycięża dziewczynce pomógł kierowca rajdowiec- zabierając ją na lotnisko. Tam spotkała pilota, który przy nawoływaniu dzieci „ Panie pilocie dziura w samolocie”- poszybował w chmurach i spełnił marzenie Marysi o złapaniu słoneczka. Niezwykłe stroje, scenografia oraz profesjonalna gra aktorów sprawiły, że dzieci z zapartym tchem śledziły przebieg zdarzeń. A wniosek z przedstawienia wyciągnęły taki, że nigdy nie należy się poddawać, bo jeżeli do czegoś wytrwale dążymy- osiągniemy swój cel.

Tekst: Małgorzata Tracz

Zdjęcia: Małgorzata Tracz