KoźmiFoguś i II miejsce podczas Parady Smoków

Wydarzenia » KoźmiFoguś i II miejsce podczas Parady Smoków

02 czerwca 2019 roku ulicami starego Krakowa przeszła 19.Wielka Parada Smoków „ W czterdzieści smoków dookoła świata” zorganizowana przez Teatr Groteska. W tym roku inspiracją imprezy stała się opowieść Juliusza Verne’a o zmaganiach Willy Foga podczas swojej podróży wokół globu. Ponad tysiąc dzieci, około czterdzieści smoków- zdecydowanie największe smocze widowisko na świecie. A na czwartej pozycji- zwarty i gotowy-nasz KoźmiFoguś ze wspaniałą „Smoczą Rodziną”. Najliczniejsza wśród Parady grupa animacyjna: około pięćdziesięcioro dzieci i tyle samo dorosłych. To oczywiście nikt inny, jak nasi dzielni przedszkolacy, ich rodzeństwo oraz rodzice, którzy w pocie czoła, ale z uśmiechem na twarzy i chóralnym śpiewem” KoźmiFoguś jest najlepszy(…)”-dzielnie podążali na scenę pod Ratuszem na Rynku Głównym. A smok, jak to smok…Piękny cylinder na głowie, jak na angielskiego dżentelmena przystało. W łapach zegarek i globus. A na ośmiometrowym tułowiu zamocowanym na laskach ,aż 650 płyt cd, skrupulatnie ozdobionych przez dzieci świecącymi cekinami. Do tego ponad tysiąc kolorowych wstążek przyszytych po bokach i powiewających w rytm smoczych kroków. Taka ekipa wsparcia oraz smocza prezencja nie mogły zostać niezauważone. I stało się… II MIEJSCE: okrzyki szczęścia, radość i duma z cudownego rozwoju wydarzeń. Nasz KoźmiFoguś wzbudził zachwyt tak duży, że nawet program „ Co za tydzień” skupiający się głównie na życiu gwiazd- poświęcił mu swój czas antenowy w niedzielne popołudnie. Dla tych, którzy zastanawiają się „Dlaczego nie I miejsce?”, możemy tylko półżartem powiedzieć, że wyłącznie przez naszą wrodzoną skromność. 19.Wielka Parada Smoków na stałe zapisała się w kalendarzu sukcesów koźmickich przedszkolaków, których małe rączki były jego autorami. Serdecznie Państwu dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie i prosimy o jeszcze, bo opisany sukces jest świetnym dowodem na to, że razem możemy wszystko. Sponsorami naszego udziału w 19.Wielkiej Paradzie Smoków w Krakowie byli: firma Kowalczyk S.C. Materiały Budowlane i Opał oraz Pan Bogdan Zarzyczny. Wszystkim gorąco dziękujemy. Pamiętamy także o tych, którzy nie mogli uczestniczyć w samej Paradzie, ale z sercem pomagali w gromadzeniu materiałów potrzebnych do realizacji projektu. A o wykorzystaniu nagrody rzeczowej za zajęcie II miejsca tj. kwoty tysiąca złotych będziemy informować Państwa na bieżąco.

Tekst: Małgorzata Tracz

Zdjęcia: Małgorzata Tracz