Dzisiaj: 4Wszystkich: 190532

Magiczna Pani Dorotka

Wydarzenia » Magiczna Pani Dorotka

Pani Dorotka Grochal prowadząca filię Wielickiej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koźmicach Wielkich jest gościem bardzo oczekiwanym przez naszych przedszkolaków. Wszystkie dzieci bardzo lubią spotkania z ciekawą książką, różnorodne quizy i zagadki, podczas których nieoczekiwanie dowiadują się dziwnych rzeczy, np. że biały niedźwiedź polarny, tak naprawdę jest czarny, a czarny kolor w naturze to właściwie brak światła? Pani Dorotka urozmaica spotkania z naszymi dziećmi, fascynując ich za każdym razem, pojawia się z balonikami, ciekawymi eksperymentami, przybliżając fizykę i chemię w bardzo interesujący sposób, sprawia, że dzieci się bawią i uczą zarazem. Podczas wakacyjnych dyżurów dzieci dowiedziały się między innymi, czy można nadmuchać balonik w butelce, jak zrobić wodną klepsydrę, czy można zapalić zimne ognie w wodzie, jak zrobić wisiorek z kryształku lodu, jak powstaje wulkan, ile książek można postawić na tacy stojącej na wydmuszkach et cetera, et cetera…. W ten sposób pokazuje jak w ciekawy sposób można spędzać czas, zachęca do inspirującej krainy książek. Serdecznie dziękujemy za serce i czas poświęcony naszym dzieciom. A rodziców zapraszamy do odwiedzania biblioteki razem z dziećmi, wypożyczania i wspólnego czytania książek!

Tekst: Ewa Jamróz

Zdjęcia: Ewa Jamróz