Muzyczny Mini Playback Show

Wydarzenia » Muzyczny Mini Playback Show

14 marca tego roku odbyła się w  Kampusie Wielickim kolejna już edycja Mini Playback Show. Tegoroczny Przegląd zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 1 i nr 2 w Wieliczce, odbył się pod hasłem „Stare, polskie przeboje”. Celem przeglądu było m.in. promowanie  młodych wykonawców biorących w nim udział, rozwijanie talentów oraz rozbudzanie uczucia radości i zabawy. Nasze przedszkole ponownie zostało zaproszone do udziału w tej oryginalnej imprezie, toteż z radością dołączyło do pozostałych ośmiu przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Wieliczka.W pięknej, barwnej scenerii utalentowane przedszkolaki wcielały się w znane postaci polskiej sceny muzycznej minionych lat i brawurowo przedstawiły znane stare przeboje. W tym roku reprezentowały nas zdolne dziewczynki z najmłodszej grupy „Krasnalków”: Alusia Chwastek, Lenka Flis, Lilianka Ostrowska, Majka Śmiech i Weroniczka Wodzińśka. Wcieliły się one w polski żeński zespół sprzed lat „Filipinki” i zinterpretowały ich utwór „Parasolki”. Małe artystki z wdziękiem odtworzyły układ choreograficzny i hipnotyzowały kolorowymi atrybutami – parasolkami, które towarzyszyły im w tańcu. W czasie występu z przejęciem kibicowali im rówieśnicy z grupy „Krasnalków”.Radosna atmosfera udzielała się wszystkim uczestnikom, również tym na widowni. Rytmiczne oklaski towarzyszyły wielu piosenkom, a wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Pan Tomasz Machnik – Kierownik Referatu Samorządowych Przedszkoli, który swoją obecnością uświetnił spotkanie, z radością wręczył małym artystom nagrody i podziękowania. W atmosferze zabawy imprezę zakończyło wspólne śpiewanie znanych przebojów.Naszym artystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Serdecznie dziękujemy Mamom dziewczynek za pomoc w przygotowaniu strojów oraz za obecność i opiekę w czasie imprezy.

Tekst: Dorota Domagalska-Typa

Zdjęcia: Elżbieta Chwastek,  Agata Flis, Agata Śmiech