Pomagamy czworonożnym przyjaciołom

Wydarzenia » Pomagamy czworonożnym przyjaciołom

W dniach 31października- 22 listopada 2019 r.nasze przedszkole -tradycyjnie już zorganizowało zbiórkę pokarmów i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt. Akcja ta, jak co roku poprzedzona została realizacją tematów, które nawiązywały do obchodzonego 04 października Światowego Dnia Praw Zwierząt oraz Dnia Kundelka. Dzieci z ogromnym przejęciem wykonały plakaty, które zawisły w przedszkolnych korytarzach i zachęcały do udziału w zbiórce. Utrwaliły również swoją wiedzę na temat troskliwego i odpowiedzialnego traktowania czworonożnych przyjaciół i możliwych form pomocy zwierzętom porzuconym. Niejako kontynuacją przedsięwzięcia była wizyta w naszym przedszkolu w dniu 17 grudnia Stowarzyszenia Dog Rescue. Jego członkowie- pan Łukasz Szpakowicz i pani Katarzyna Giza- Szpakowicz przybliżyli dzieciom problem bezdomności psów i kotów, a także sposoby przygotowania ich do adopcji. Opowiedzieli również w jaki sposób wychowywać domowe zwierzaki i jakich błędów w tej kwestii unikać. Dzieci z ogromną wrażliwością i przejęciem wysłuchały tego, co mieli do powiedzenia nasi goście, a na koniec spotkania przyjęły od nich drobny upominek. Serdecznie dziękujemy założycielom Stowarzyszenia za coroczną pamięć i obecność w naszym przedszkolu. Życzymy dalszych sukcesów w dążeniu do poprawy życia bezdomnych czworonogów. Jednocześnie składamy ogromne podziękowanie dla wszystkich, którzy bezinteresownie przyłączyli się do naszej zbiórki pokarmów. Rezultaty akcji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, a jej wyniki  przedstawiają się następująco:

1.Sucha karma dla kotów- 5 kg 900g

Sucha karma dla psów-9 kg

Mokra karma dla kotów-7kg 380g

Mokra karma dla psów-40 kg 285g

2. Makarony- 1kg 750g

3.Poduszka- 1 sztuka

4.Ręczniki- 3 sztuki

5.Koce, posłania-16 sztuk

Łączna waga zebranych pokarmów: 64 kg 315g

Łączna ilość zebranych akcesoriów:  20 sztuk

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.

Tekst: Małgorzata Tracz

Zdjęcia: Magdalena Kwinta