Dzisiaj: 4Wszystkich: 190532

Pożegnanie absolwentów

Wydarzenia » Pożegnanie absolwentów

W bieżącym roku szkolnym pożegnaliśmy naszych absolwentów 22 czerwca 2021 roku. W związku z obowiązującymiobostrzeniami pandemicznymi, na uroczystość mogliśmyzaprosić tylko rodziców dzieci, które w tym roku kończą edukację przedszkolną. Dzieci sześcioletnie z najstarszej grupy, żegnając się z przedszkolem, pojawiły się na scenie w dostojnym rytmie poloneza. Tym wspaniałym tańcem podkreśliły wagę uroczystości. Następnie wierszem i piosenką pożegnały przedszkole, przygotowując się powoli do roli ucznia klasy I – co podkreślają słowa piosenki o Jacku, który dumnie kroczy do szkoły z elementarzem, świetnie zaśpiewaną przez solistów.Z kolei wystąpiły dzieci z grypy Tygrysków, które również pożegnały nasze przedszkole, ponieważ dalszą edukację przedszkolną będą kontynuować w swoich miejscowościach. Ale zanim to nastąpi, przed wszystkimi wspaniały czas odpoczynku, zabaw, podróży wakacyjnych, o czym przypomniały Smerfy żywą inscenizacją pt. „Wakacje”, pojawiły się również piosenki o tematyce letniej i wakacyjnej w wykonaniu dzieci z grupy II i III.  Na zakończenie, naszych tegorocznych absolwentów pożegnali ich młodsi koledzy z poszczególnych grup, a także dzieci z najmłodszej grupy Krasnalków, życząc im powodzenia na dalszej drodze życia. W ramach kółka plastycznego Panie: Dorota Domagalska – Typa oraz Elżbieta Wojnarowska – Pyzia przygotowały dla wszystkich absolwentów wspaniale upominki. Każdy otrzymał również dyplom ukończenia przedszkola oraz czapkę absolwenta, z którą pozował do pamiątkowego zdjęcia. Pani Dyrektor, Ewa Kaczor złożyła wszystkim gratulacje oraz życzenia wielu sukcesów, a także wspaniałego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. W środę, 23 czerwca odbyła się druga część uroczystości, w której wzięły udział wszystkie grupy oraz pracownicy przedszkola. Dzieci popisywały się tańcem i piosenkami w luźnej, serdecznej atmosferze. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową książeczkę, zakupioną przez Radę Rodziców. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele rodziców, Pan Mateusz Zawiłło oraz Pani Renata Czarnecka z podziękowaniami dla całego personelu przedszkola. Podczas uroczystości pożegnaliśmy również nauczycielki z grypy Krasnalków, Panią Dorotę Domagalską- Typa, która odchodzi na emeryturą oraz Panią Elżbietę Wojnarowską – Pyzia, która kontynuować będzie pracę w innej placówce. Najstarsi wychowankowie wręczyli Paniom bukiety, natomiast Pani Dyrektor, Ewa Kaczor w ciepłych słowach podziękowała obu Paniom za ich trud i serce włożone w pracę z najmłodszymi dziećmi.

Tekst: Ewa Jamróz

Zdjęcia: Monika Kowalczyk, Ewa Jamróz