Skąd się biorą produkty ekologiczne?

Wydarzenia » Skąd się biorą produkty ekologiczne?

Nasze przedszkole przystąpiło w tym roku do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Skąd się biorą produkty ekologiczne", który został opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Program był skierowany do dzieci 5,6-letnich, dlatego jego realizacja odbyła się w grupie Tygrysków i Smerfów. Jego celami było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Bardzo ważne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego odżywiania, co jest też jednym z założeń Planu Rocznego Przedszkola Samorządowego w Koźmicach Wielkich. Dzięki zaangażowaniu rodziców w kształcenie dzieci w domu, mogły one oglądnąć film animowany „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, uczestniczyć w zajęciach edukacyjnch  podczas których dowiedziały się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w realizację programu oraz za przesłanie pięknych zdjęć!

Tekst: Magdalena Kwinta

Zdjęcia: Rodzice Tygrysków i Smerfów