Smerfy dużo czytają, więc II nagrodę w konkursie mają!

Nasze sukcesy » Smerfy dużo czytają, więc II nagrodę w konkursie mają!

14 czerwca 2017 roku grupa III (Smerfy) uczestniczyła w uroczystym rozdaniu nagród w gminnym konkursie czytelniczym zatytułowanym „Zmierzyć się (z) czytaniem” zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wieliczce. Założeniem konkursu było szerzenie wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa oraz promowanie w lokalnym środowisku roli książki i biblioteki. Konkurs polegał na przeczytaniu jak największego stosu książek (mierzonego ilością centymetrów grubości książki - grzbiet), a trwał od 14 listopada do 2 czerwca. Bardzo nam miło donieść, iż nasza grupa zajęła w kategorii: grupy przedszkolne II miejsce! Wręczenie nagród odbyło się w auli Kampusu Wielickiego, organizatorzy przygotowali dla dzieci niespodziankę – pokaz iluzjonisty. Bardzo dziękujemy Pani Dorocie Grochal z Biblioteki w Koźmicach Wielkich za współpracę podczas trwania konkursu oraz rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w czytaniu książeczek naszym dzieciom. Zainteresowanie książką, pragnienie poznawania świata baśni, przyrody, głód wiedzy rozwijamy już od najmłodszych lat życia naszego dziecka, przyłączmy się wiec do Akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, czytajmy codziennie, przynajmniej przez 20 minut, porozmawiajmy z dzieckiem na temat przeczytanej bajki, zaprowadźmy dziecko do biblioteki niech wybierze sobie książeczkę, która go zainteresuje, a z pewnością będzie nam bardzo wdzięczne.

Gorąco o to prosi:  Ewa Jamróz

Zdjęcia: Ewa Jamróz, Grażyna Konieczna