Dzisiaj: 6Wszystkich: 190534

Spotkanie wigilijne w przedszkolu.

Wydarzenia » Spotkanie wigilijne w przedszkolu.

To już pora na wigilię, to już czas,

A tu jeszcze kogoś nie ma pośród nas,

A tu jeszcze, a tu jeszcze ktoś ma przyjść,

Bo przy stole wolne miejsce czeka dziś...”

/W. Chotomska „ To już pora na Wigilię”/

Wigilia w tym roku szkolnym 2020/2021 miała zupełnie inny charakter niż dotychczas. Sytuacja epidemiczna sprawiła, że nie mogliśmy gościć w przedszkolu jak co roku naszych Rodziców, rodzeństw. Tych spotkań bardzo nam brakowało.

Mimo wszystko wszyscy staraliśmy się aby, to co najważniejsze czyli narodziny naszego Zbawiciela, który jest sensem naszego życia i treścią Świąt Bożego Narodzenia, a także miłość, radość, ciepło, dobre słowa zachęty i otuchy, którą On nam daje, tym dzielić się z innymi.

W tym uroczystym dla naszego przedszkola dniu tj.23.12.2020 wszystkie dzieci i pracownicy przyszli ubrani odświętnie. Również w salach przedszkolnych zagościły świąteczne dekoracje. Nakryto i przygotowano świątecznie stoły z udziałem dzieci. Również w sercach dzieci i pracowników zagościł świąteczny nastrój.

W każdej grupie odbyła się uroczysta Wigilia. Dzieci wraz z Panią Dyrektor, Ewą Kaczor i Nauczycielami symbolicznie połamały się opłatkiem, składały życzenia świąteczne. Dzieci złożyły również życzenia Pracownikom przedszkola. Nie zabrakło wspólnego kolędowania.

Dzieci przygotowały również dla rodziców świąteczną niespodziankę z życzeniami, kolędami, pastorałkami. Występy dzieci zostały nagrane i przesłane w formie filmików - niespodzianek dla rodziców. Dzieci wykonywały także w ramach kółka plastycznego dla swoich bliskich prezenty świąteczne, które zabrały w tym dniu do domu.

Po części artystycznej usiedliśmy wszyscy do wspólnego obiadu wigilijnego, gdzie królował barszczyk czerwony z uszkami, ryba z surówką i pieczywem oraz słodki deser w postaci muffinek.

Patrząc na radosne buzie naszych wychowanków, byliśmy wszyscy szczęśliwi, że ten wspólny czas Wigilii w grupach był naprawdę udany, a co najważniejsze stał się wprowadzeniem do świadomego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym.

Tekst: Elżbieta Wojnarowska- Pyzia

Zdjęcia: Elżbieta Wojnarowska- Pyzia, Ewa Jamróz,  Magdalena Kwinta