Teatrzyk Skrzat bawi i uczy dzieci w przedszkolu

Wydarzenia » Teatrzyk Skrzat bawi i uczy dzieci w przedszkolu

W piątek, 21 maja, przedszkole odwiedził teatrzyk „Skrzat”, który zaprezentował naszym milusińskim bardzo zabawne, ale równocześnie pouczające przedstawienie pt. „O prosiaczku brudasku”. Całość przebiegała w reżimie sanitarnym, z przestrzeganiem zasad epidemiologicznych. Żywa akcja, duży przekrój występujących postaci, barwne stroje oraz ciekawe kreacje aktorskie mocno zaciekawiły naszych przedszkolaków, a zabawne teksty bardzo ich rozbawiły. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, w trakcie którego poruszane były bliskie naszemu przedszkolu wartości: dbałość o higienę osobistą, zdrowe odżywianie, czystość środowiska naturalnego itp.  A prosiaczek, który był brudaskiem, przekonał się, że należy doceniać przyjaźń, obiecał również, że się poprawi i będzie teraz dbał o czystość i swoje zdrowie.

Tekst i zdjęcia: Ewa Jamróz