Udział w programie „Kino Wielicka Mediateka dla Przedszkoli”

Wydarzenia » Udział w programie „Kino Wielicka Mediateka dla Przedszkoli”

W dniu 26 kwietnia 2019r. dzieci z grupy II i III uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Wielickiej Mediateki, gdzie doświadczyły edukacji i rozrywki związanej z wartościowym kinem. Z wypiekami na buzi śledziły losy uroczej Basi- tytułowej bohaterki serii książek dla dzieci autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Wspólnie z dziewczynką przeżywały jej codzienne zmagania, tak charakterystyczne dla świata pięciolatków. Marzenia, by zostać baletnicą, jak poradzić sobie z nadmiarem zakupowo- zabawkowych pokus czy limitem na domowe seanse telewizyjne… któż z nas nie miał w dziecińtwie takich dylematów? W programie wycieczki była także prelekcja przed seansem. Dzięki niej dzieci dowiedziały się jakie są kolejne etapy powstawania filmów animowanych. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, a że pogoda nas rozpieszczała- udaliśmy się również na spacer po Wieliczce. Pragnę dodać, że nasi koźmicko- przedszkolni kinomaniacy w miejscach publicznych wykazali się wysokim poziomem kultury osobistej, co wróży kolejne przygody z wielkim ekranem w tle.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Tracz