W czasie deszczu dzieci się nudzą

Polecamy » W czasie deszczu dzieci się nudzą

Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą.

W przypadku, kiedy deszczowa prognoza pogody się sprawdzi- my będziemy skakać z radości, ale dzieci już niekoniecznie. Prosimy o przypomnienie korzyści jakie płyną z przewidywanych opadów deszczu i konieczności oszczędzania wody, a na poprawę humoru proponjemy kilka zabaw:

1."Odbij balon, jak najwięcej razy".

Do tej zabawy potrzebny jest balon i kilka osób, które będą go odbijać. Liczymy ile razy uda Nam się go odbijać zanim dotknie podłogi.

2."Utrudniona wersja gry z balonem".

A gdyby tak spróbować odbijać balon tylko nogami? Ciekawe jaki będzie Nasz rekord?

3."Kręgle".

Co powiesz na domowe kręgle? Niech kulą będzie piłka, a kręglami butelki z wodą lub papierowe kubeczki.

4."Kto pierwszy na mecie ?"

W odpowiedniej odległości układamy dwa sznurki. Jeden z nich to linia startu, a drugi meta. Przygotowujemy kostkę do gry. Zabawa polega na wykonaniu tylu skoków, ile wskaże liczba oczek. Kto pierwszy na mecie, ten wygrywa!

5. "Podłoga to lawa".

Dzieci przemieszczają się po domu tak, aby nie dotknąć podłogi. Czasami jest to naprawdę skomplikowane!

6."Wylosuj zadanie".

Piszemy  kilka prostych czasowników lub ciekawych zadań np. „poruszaj się jak pingwin”, „skacz jak żaba”. Wkładamy je do słoika i losujemy zadania dla każdego członka rodziny.

7."Animacje poklatkowe".

Pobawmy się w fotografów. Ułóżmy przedmioty czy zabawki tak, aby robić im zdjęcia w różnych konfiguracjach np. przesunięte o kilka centymetrów. Gdy szybko przewiniemy zdjęcia na aparacie czy laptopie, zobaczymy, że udało Nam się stworzyć krótką animację.

8."Dokończ rysunek".

Zacznijmy rysować, a potem poprośmy dziecko, aby domalowało jakiś element i podało Nam kartkę. Po kawałeczku stworzymy wspólnie ciekawe dzieło.

9. "Pieczątki z ziemniaków".

Co jeszcze znajdziemy w kuchni? Ziemniaki, z których w łatwy sposób zrobimy pieczątki! To zabawa naszego dzieciństwa i przedszkolnych zajęć plastycznych, ale warto co jakiś czas do tego wracać.

10. "Jak modelka/model na wybiegu".

Pamiętamy lekcje wf-u, na których nosiliśmy woreczek z grochem na głowie? To też dobry pomysł na zabawę! Zamiast woreczka możemy nosić np. książki. I po każdym przejściu dokładać kolejną. Ciekawe ile uda Nam się unieść?

Źródło: www.mamawdomu.pl

Poleca: Małgorzata Tracz