Wycieczka do Kina Wielicka Mediateka

Wydarzenia » Wycieczka do Kina Wielicka Mediateka

28 listopada 2019r. dzieci z wszystkich grup miały okazję uczestniczyć w trzeciej odsłonie kinowych przygód „Basi”, która jest nam dobrze znana z serii książek autorstwa Zofii Staneckiej. Oglądany przez nas w Kinie Wielicka Mediateka zestaw czterech odcinków; „ Basia i bałagan”, „ Basia i Mama w pracy”, „Basia i Titi” oraz ‘Basia i Boże Narodzenie” bawił i wychowywał  jednocześnie. Widziane z dziecięcej perspektywy wyzwania dnia codziennego, którym musiała sprostać tytułowa bohaterka sprawiają, że dzieci zupełnie nieświadomie uczą się i przyswajają takie wartości, jak: dobro, szacunek czy tolerancja. Przygody zabawnej pięciolatki sprawiły, że dzieci mogły odkryć, iż każdy z nas boryka się z podobnymi trudnościami, a obecność bliskich- rodziców i przyjaciół może pomóc, by pokonać te problemy, które w pojedynkę wydają się niemożliwe do rozwiązania. Niewątpliwie najlepszą recenzją oglądanych bajek były  niedomykające się usteczka dzieci i cisza pomimo zapełnionej sali kinowej, a także słowa wypowiedziane przez dzieci po skończonym seansie:” Dlaczego tak krótko?”. Cieszy nas fakt, że wśród rozmaitych treści, które oferują nam media można jeszcze znaleźć te, które uczą dziecko świata wokół niego oraz tego, jak go właściwie samemu kształtować.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Tracz