Dzisiaj: 7Wszystkich: 190535

Wycieczka do ZOO

Wydarzenia » Wycieczka do ZOO

Dnia 19.05.2021 nasze koźmickie przedszkolaki wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do ZOO w Krakowie. Cieszyły się, że będą mogły oglądać tak wiele różnych, niespotykanych na co dzień zwierząt i ptaków z wielu rejonów świata.

Zapowiadał się dzień pochmurny, lecz kiedy dotarliśmy na miejsce zaświeciło dla nas słońce. Pogoda była w sam raz do spacerowania alejkami ogrodu zoologicznego i podziwiania zwierząt oraz przepięknej przyrody – kwitnące o tej porze roku rododendrony i azalie japońskie.

Przemierzając alejki ogrodu, dzieci oglądały z bliska zwierzęta, ptaki, a szczególnie przepiękne pawie puszące się swoimi wielobarwnymi ogonami przed tak wspaniałą publicznością, jaką były nasze dzieci.

Największy podziw wśród dzieci, spośród wszystkich zwierząt wzbudziły lwy, słonie, pingwinki, małpki, żyrafy. Z wielkim zachwytem obejrzały przepiękne, kolorowe ptaki - ogromne wrażenie wywarły na nich papużki i flamingi.

Podczas zwiedzania zrobiliśmy krótką przerwę na zjedzenie drugiego śniadania. Dzieciom wyjątkowo smakowały drożdżówki, nikt nie marudził, wszyscy zajadali z apetytem. Podczas zwiedzania ZOO zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich
wszystko to, co najciekawsze.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń i przeżyć wróciły do przedszkola. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest nie tylko skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata ale również uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że wrażenia i przeżycia z wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

Tekst: Elżbieta Wojnarowska- Pyzia

Zdjęcia: Elżbieta Wojnarowska- Pyzia, Magdalena Kwinta, Ewa Jamróz