XI Otwarte Szachowe Mistrzostwa Przedszkolaków Powiatu Wielickiego do lat 7

Wydarzenia » XI Otwarte Szachowe Mistrzostwa Przedszkolaków Powiatu Wielickiego do lat 7

24 maja 2019 roku odbyły się w naszym przedszkolu XI Otwarte Szachowe Mistrzostwa Przedszkolaków Powiatu Wielickiego do lat 7 „O Puchar Dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce” oraz Szachowe Mistrzostwa Dzieci do lat 7 Gminy Wieliczka. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 93 dzieci, w tym 50 chłopców oraz 43 dziewczynki. Mali szachiści przyjechali do nas z takich miejscowości, jak: Dobczyce, Fałkowice, Gorzków, Grodkowice, Konary, Kraków, Niepołomice, Ochojno, Siercza, Staniątki, Szczytniki i Wieliczka. Były to dzieci uczęszczające do różnych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, ale także grające w klubach sportowych. Między innymi gościliśmy zawodnika z Ogniska TKKF w Dobczycach – Wojciecha Jamkę, który podczas Pucharu Polski do lat 6 w Szczyrku uplasował się na drugim miejscu. Nasi reprezentanci z kółka szachowego, który prowadzi pani dyrektor, Ewa Kaczor stanęli przed prawdziwym wyzwaniem. Rozgrywki toczyły się systemem szwajcarskim, z kojarzeniem komputerowym, wszyscy rozegrali po 6 rund. W przerwach dzieci nawiązywały wzajemne relacje bawiąc się w salach Smerfów oraz Krasnalków. Mogły również swobodnie korzystać z poczęstunku: owoców, drożdżówek i soczków. Sędzią głównym był sędzia klasy międzynarodowej FIDE, Andrzej Irlik. W turnieju wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Milena Bednarczyk – UKS Staniątki, natomiast wśród chłopców – Wojciech Jamka z Dobczyc. Natomiast w Mistrzostwach Gminy Wieliczka do lat 6 wśród chłopców I miejsce zajął Dominik Siwek (Smerfy), III miejsce - Maciej Piętka (Tygryski), a wśród dziewcząt III miejsce - Weronika Pirowska (Smerfy). W klasyfikacji Mistrzostw Gminy Wieliczka do lat 7 Martyna Batko (Smerfy) zajęła III miejsce. Wszystkim naszym medalistom serdecznie gratulujemy! Medale, dyplomy i puchary wręczali: wicestarosta, Henryk Gawor, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce, Grzegorz Siemieniec oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego w Koźmicach Wielkich, Ewa Kaczor. Sponsorami Mistrzostw byli: MOS Wieliczka, MKS MOS Wieliczka, Powiat Wielicki, Gmina Wieliczka, CKIT Wieliczka, Firma Transportowa TRANS SAB Tomasz Wrześniak, Firma Handlowa KAZPOL, Aleksandra Bugaj, Kazimierz Bugaj Spółka Jawna, Jerzy Cholewa oraz Przedszkole Samorządowe w Koźmicach Wielkich. Wszystkim gorąco dziękujemy!

Tekst i zdjęcia: Ewa Jamróz