Zabawy plastyczne w ogrodzie

Polecamy » Zabawy plastyczne w ogrodzie

Zabawy w ogrodzie to dla dzieci wielka przyjemność, zwłaszcza teraz, kiedy mamy już piękną wiosnę. Jeżeli wasze dzieci lubią rysować, lepić i malować to może znajdziecie poniżej kilka ciekawych podpowiedzi, jakie zabawy im zaproponować. A jeśli nie przepadają, nie spisujcie ich tak od razu na straty (zabaw, a dzieci tym bardziej:) bo daleko im do schematycznych prac plastycznych. Poniższe propozycje z pewnością zajmą dzieci na dłuższy czas, a ponadto wspaniale kształtują wyobraźnię i zdolności manualne.

Malowanie natrawie i nie tylko…

Malowanie w ogrodzie z pewnością spodoba się dzieciom.  I niekoniecznie muszą to robić na kartce papieru. Mogą malować własne obrazy na przykład na starych deskach, płytach, czy innych niepotrzebnych powierzchniach. Jeśli w ogrodzie macie sznury do suszenia bielizny, a w domu stare prześcieradła, możecie z nich stworzyć ogromne płótno. Mogą malować farbami, pisakami, kredkami, kredą, a może jeszcze czymś innym?

Malowanie na folii

Folia spożywcza lub folia strecz owinięta wokół np. nóg stołu w ogrodzie, trzepaka, siatki ogrodzeniowej, pomiędzy drzewami świetnie się sprawdza w połączeniu z farbami. Malowanie na folii to ciekawe doświadczenia, a jeśli dodamy do tego promienie słońca zabawa staje się dosłownie zjawiskowa.

Malowanie całym ciałem

Wielka płachta foli malarskiej albo arkusze papieru rozłożone na trawie lub tarasie, do tego farby – najlepiej w dużych pojemnikach i jakiekolwiek narzędzia okazują się być zbędne. Malowanie palcami, stopami i całą resztą ciała to świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych dzieci. Starszemu rodzeństwu, a może nawet i rodzicom też się spodoba!

Rysowanie patykiem

Najpierw smarujemy kartkę farbą, a potem zbieramy jej nadmiar patykiem.  Malujemy różne wzory, motywy, obrazy, itp.

Lepienie z gliny, patyków i kamieni

Konstruowanie z gliny, kamieni i patyków to zabawa na długie godziny.

Ozdabianie kamieni

Rysowanie po kamieniach to świetna atrakcja. Najlepiej do tego wykorzystać markery. Pomalowane kamienie mogą później ozdobić nasz ogród:)

Źródło:

Poleca: Magdalena Kwinta