Zaczarowe źródełko- teatrzyk

Wydarzenia » Zaczarowe źródełko- teatrzyk

28 lutego nasze przedszkole odwiedził teatr „Skrzat” z Krakowa z przedstawieniem pt” Zaczarowane źródełko”. Dzieci poznały postać Jacusia, który zapragnął  zdobyć wodę z tytułowego źródełka, aby pomóc swojej chorej mamie. W czasie trudnej wędrówki chłopiec przeżył wiele fascynujących przygód i spotkał niezwykłe postaci, jak: wróżka, leśny duszek, czarownica oraz zbój. Były momenty, które trzymały w napięciu, ale jak to w bajkach bywa- dobro zwyciężyło. U kresu swoich poszukiwań- Jacuś dzięki magicznemu zaklęciu- pokonał wszystkie napotkane na swojej drodze trudności i zdobył upragnioną wodę, którą zaniósł ukochanej mamie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem śledziły losy bohaterów, a na zakończenie nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Tracz